Zapraszamy na VI Międzynarodową Konferencję „Fale radiowe są niewidoczne. Co robimy, by były transparentne – normy i regulacje”, która odbędzie się 1–2 grudnia 2021 r.!
W tym roku Konferencja w całości odbędzie się w trybie on-line! Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia w wydarzeniu i komentowania wystąpień naszych panelistów. Wystarczy zarejestrować się na www.konferencjapem.wydarzeniaonline.pl!
Konferencja odbywa się co rok i organizowana jest przez Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów oraz ITU.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Komitet Narodowy URSI.
Patronat medialny objęły redakcje CHIP.pl, CyberDefence24.pl oraz PolskieRadio24.pl.

Konferencja ma charakter popularno-naukowy i kierowana jest do środowisk naukowych, ale także do osób zainteresowanych tematyką pól elektromagnetycznych (PEM) oraz sieci 5G. Dzięki bardzo dobremu przyjęciu w ubiegłym roku Konferencji w trybie online, również i w tym razem konferencję przenieśliśmy do Internetu, dzięki czemu ma ona charakter ogólnoświatowy.

W tym roku, podczas VI Międzynarodowej Konferencji PEM skupimy się na tym, co zrobić, aby to co jest niewidoczne było dla nas w pełni zrozumiałe. W popularno-naukowy sposób nasi prelegenci opowiedzą o polach elektromagnetycznych oraz o sposobach ustalania norm i ich przestrzegania. Skupimy się także na naukowych doniesieniach nt. oddziaływania pól elektromagnetycznych na środowisko oraz zdrowie człowieka. Przyjrzymy się również mechanizmom działania fake newsów oraz sposobach walki z dezinformacją, która narosła wokół sieci 5G.

Prelegentami będą naukowcy, dziennikarze, specjaliści z zakresu PEM, pochodzący z Polski, Wielkiej Brytanii, Serbia, Norwegia, Francji, Australii oraz przedstawiciele WHO oraz ITU. Ich prezentacje dotyczyć będą badań nad PEM, jakie prowadzone są w ich krajach, pomiarów pól elektromagnetycznych w środowisku (opowiedzą o kampaniach pomiarowych, o normach jakie obowiązują oraz regulacjach) a także jak wygląda u nich walka z dezinformacją.

Po każdym z bloków tematycznym odbędzie się debata, w której połączymy się na żywo z każdym z Prelegentów, a pierwsze 200 osób zarejestrowanych na wydarzenie będzie mogło zadawać pytania.

Serdecznie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji! Startujemy już środę 1 grudnia 2021 r. o godz. 9:00!