W dniu 19 października 2012 roku odbyło się posiedzenie Komitetu Narodowego, tym razem w gościnnych progach siedziby Orange Polska w Warszawie.

W czasie posiedzenia podsumowano pierwszy rok działalności Komitetu w obecnym składzie z satysfakcją przyjmując wzrastając aktywność poszczególnych komisji. Przewodniczący komisji przedstawili szczegółowe sprawozdania oraz podzielili się informacjami na temat planów na najbliższą przyszłość.

Członkowie Komitetu z satysfakcją przyjęli informację o decyzji Prezydium Polskiej Akademii Nauk , które uznając obszar aktywności Komitetu Narodowego za przekraczający granice poszczególnych wydziałów PAN zmienił jego podległość organizacyjną. Obecnie Komitet Narodowy URSI podlega bezpośrednio pod Prezydium PAN.

Decyzja o zmianie podległość to również obowiązek zmiany regulacji wewnętrznych Komitetu, nad którego rozwiązaniami zainicjowano dyskusję w czasie posiedzenia.

Przewodniczący Komitetu prof. J. MODELSKI wręczył akty powołania, grupie zastępców przewodniczących komisji, życząc im sukcesów w pracy na rzecz rozwoju międzynarodowej współpracy naukowej w obszarze nauk o radiu. Nazwiska wiceprzewodniczących dostępne są na stronie internetowej.

Istotną część spotkania poświęcono na wypracowanie spójnej polityki w zakresie organizacji współpracy naukowej w kolejnym roku, szczegółowo dyskutując o przedsięwzięciach całego Komitetu, a także poszczególnych Komisji, zarówno w zakresie organizacji konferencji i sympozjów jak i w zakresie publikacyjnym.

Za gościnę, serdeczne podziękowania składamy firmie Orange Polska.

Sorry, the comment form is closed at this time.

   
© 2012 URSI Poland Suffusion theme by Sayontan Sinha